Pečujte o své oči i v létě

Silné sluneční záření, ne příliš čistá nebo chlorovaná voda, klimatizace, horko: to všechno má v létě vliv i na naše oči. Jsou dokonce zatěžovány více než obvykle. Jak se správně starat o zrak v tomto ročním období?  To vám poradí ředitelka oční kliniky Tana Olomouc Martina Novotná.

 

Kvalitní sluneční brýle jsou základ.

 

Někdo možná považuje sluneční brýle jen za módní doplněk. Tak to ale není. „Kvalitní sluneční brýle dokáží ochránit oči před škodlivými UVA A UVB paprsky. Doporučován je filtr UV 400. Kvůli intenzitě slunečního záření může totiž dojít i k poškození zraku,“ uvedla Novotná. Běžné jsou například akutní záněty spojivek, ale i zhoršení šedého zákalu nebo dalších očních onemocnění. Proto by se na kvalitních slunečních brýlích nemělo šetřit.

Často mrkejte a ulevte svým očím zvlhčujícími kapkami.

 

Horké počasí, prašno, sucho, klimatizace plus častá práce na počítači a syndrom suchého oka je na světě. Projevuje se pálením, nadměrným slzením a také pocitem písku v očích. Jak se mu vyhnout? Lékaři radí často mrkat, občas si ulevit pohledem jinam, ideálně do zeleně, a také používat vhodné zvlhčující kapky. „Rádi vám pomůžeme vybrat ty pravé přesně pro vás. Po jejich používání se vám vždy uleví a při pravidelném kapání se nepříjemných pocitů zcela zbavíte,“ vysvětlila ředitelka oční kliniky Tana.

 

Pozor na zranění očí!

 

Zranění očí jsou nepříjemná v každém ročním období. Mezi nejčastější úrazy v létě patří poranění ostrým předmětem nebo větví stromu, nebezpečné může být také grilování. Při této zdánlivě nevinné aktivitě může nešťastnou náhodou dojít k popálení očí. Proto je důležité být vždy opatrný a věnovat pozornost především prevenci. V oční klinice Tana jsme připraveni vám pomoci s jakýmkoliv vaším problémem týkajícím se zraku. Stačí se jen objednat.

http://tanaocniklinika.cz/o-nas/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *